Svačiny jak do školy, tak do práce

 

Se začátkem nového školního roku pro většinu maminek začíná období stresu a nestíhání. Děti chodí krom do školy, na různé odpolední kroužky, které jsou několikrát do týdne. Krom toho, že maminky dělají ve většině případů taxikáře, musí také plnit funkci svačináře. Nechcete svým dětem stále dávat jen namazaný chleba, ale nevíte co nového vymyslet? Chcete aby svačina byla zdravá, ale i chutná? V dnešním článku vám dáme pár tipů na to, co můžete zkusit připravit dětem k svačině, nebo třeba i pro sebe do práce. Většina pokrmů je během chvilky hotová, takže moc času na přípravu potřebovat nebudete. 

 

Ovocné a zeleninové špízy

 

Pokud máte problém dostat do vašeho dítěte vitamíny v podobě ovoce a zeleniny, zkuste na to jít trošku hravě. Všichni moc dobře známe zákon nakrájeného ovoce- Nakrájené chutná mnohem lépe, než když je v celku. Pokud dítě však neláká ani nakrájené, posuňte to ještě o level výše. Kupte si klasické špejle na které ovoce, nebo zeleninu napícháte, jako když děláte špízy s masem na gril. Špejle rozpulte, nebo nalámejte na třetinky.

Špízy se budou dobře vejít do většiny svačinových boxů, které doma máte a věříme, že zaujmou nejen vaše děti.

1809473

Něco na zobání

 

Krom “hlavního svačinového jídla” je dobré ,do boxu přidat i něco, na rychlé na ukusování. Ořechy, sušené ovoce, mini toasty, nakrájený tuhý sýr  na kostičky… Často se o přestávku stává, že není čas na snědení něčeho pořádného a v tuto chvíli se tyto mini ňamky hodí. V pohodě se dají jíst i za pochodu, například po cestě na autobus, nebo při vyplňování pracovních listů vě škole.

Když nebudete opravdu stíhat, můžete pořídit zdravé müsli tyčinky, které také skvěle splní svou funkci.

Takové pokrmy není třeba dávat do samostatné krabičky, skvěle postačí uzaviratelné pytliky.

98877

 

Jídlo za studena

 

Nejlepší je, když zjistíte jaké jídlo vašemu dítěti(nebo vám) nevadí jíst studené. Všeobecně například těstovinový salát chutná většině, když je studený.  Někomu nevadí studené rizotto, nebo například kuskus. Jsou to plnohodnotná zdravá jídla a pokud je uvaříte, tak je můžete mít jeden den k večeři a druhý den v práci, nebo ve škole k svačině. 

 

Svačinové boxy

 

Pokud už máte vybrané svačiny máte z poloviny vyhráno. Ale co takhle najít ten správy svačinový box/boxy? Vybrat kvalitní a vám vyhovující svačinový box často znamená běh na dlouhou trať. Velmi často krabičky netěsní a nebo mají nevyhovující velikost. Dobré jsou krabičky, které se prodávají v setech, od nejmenší po největší. 

136329

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.