Registrovaným zákazníkům nabízíme slevu 2% při nákupu nad 1500,-

Co koupit do školního kufříku

Školní kufřík není v dětském světě tak běžná věc, jak se  nám dospělým může zdát. Dětem na nich velmi často záleží a v hodinách výtvarné výchovy je rádi se spolužáky porovnávají. Ať už potisk kufříku nebo jeho obsah.

Na začátku školního roku děti od paní učitelky dostanou seznam věcí, které by v kufříku měli mít. Každá škola a každá paní učitelka svůj seznam dělá podle sebe, ale pokud chcete být připraveni a už něco nakoupit, dnes si společně povíme jaké základní věci by v kufříku chybět neměly a které se pravděpodobně objeví na seznamu. Budete tak napřed a ušetříte si nervy.

Udržování pořádku a čistoty

Činnost, kterou děti v brzkém věku ještě moc dobře neovládají, je udržování čistoty. Barvy jim často létají všude okolo, omylem si lokty sahají na výkresy a někdy dokonce rozlejí vodu. Školní lavice toho sice vydrží hodně, ale tohle by na ni bylo příliš. Pro tyto případy se v papírnictví prodávají ubrusy speciálně na výtvarnou výchovu. Je velký přesně jako polovina školní lavice a je dobře omyvatelný. Krom čisté lavice je dobré udržet i čisté oblečení. Na tuto situaci byly navrženy výtvarnické zástěry. Vypadá to jako klasická zástěra, ale opět je z omyvatelného materiálu. Takovouto zástěru můžete jednoduše nahradit starým tričkem či mikinou. 

Základní pomůcky v kufříku

Nyní si společně sepíšeme seznam základních věcí, které by v dětském kufříku rozhodně neměly chybět.

- Nůžky (dětské = méně ostré a více zakulacené)

- Guma

- Obyčejné tužky

- Pastelky (bohatě postačí základní barvy)

- Lepidlo (nejlépe tyčinkové)

Pokud dopředu pořídíte tyto věci, rozhodně se vám neztratí a s velkou pravděpodobností budou na seznamu od paní učitelky. 

Pomůcky na malování

U malování se pomůcky mohou lehce lišit, ale i přes to je takový základ, který budou mít všichni nejspíše stejný.

- Sada kulatých štětců (stačí 3-5 štětců)

- Sada plochých štětců (postačí 3-5)

- Kelímek na vodu (někomu stačí kelímek od jogurtu, ale doporučujeme připlatit si za kelímek, který se i při zvrhnutí nerozlije)

- Vodové barvy

- Tempery


34762

Matoušková Anna

Instagram veselé ženy