Registrovaným zákazníkům nabízíme slevu 2% při nákupu nad 1500,-

Co koupit do školního kufříku

Školní kufřík není v dětském světě tak běžná věc, jak se  nám dospělým může zdát. Dětem na nich velmi často záleží a v hodinách výtvarné výchovy je rádi se spolužáky porovnávají. Ať už potisk kufříku nebo jeho obsah.

Na začátku školního roku děti od paní učitelky dostanou seznam věcí, které by v kufříku měli mít. Každá škola a každá paní učitelka svůj seznam dělá podle sebe, ale pokud chcete být připraveni a už něco nakoupit, dnes si společně povíme jaké základní věci by v kufříku chybět neměly a které se pravděpodobně objeví na seznamu. Budete tak napřed a ušetříte si nervy.

Udržování pořádku a čistoty

Činnost, kterou děti v brzkém věku ještě moc dobře neovládají, je udržování čistoty. Barvy jim často létají všude okolo, omylem si lokty sahají na výkresy a někdy dokonce rozlejí vodu. Školní lavice toho sice vydrží hodně, ale tohle by na ni bylo příliš. Pro tyto případy se v papírnictví prodávají ubrusy speciálně na výtvarnou výchovu. Je velký přesně jako polovina školní lavice a je dobře omyvatelný. Krom čisté lavice je dobré udržet i čisté oblečení. Na tuto situaci byly navrženy výtvarnické zástěry. Vypadá to jako klasická zástěra, ale opět je z omyvatelného materiálu. Takovouto zástěru můžete jednoduše nahradit starým tričkem či mikinou. 

Základní pomůcky v kufříku

Nyní si společně sepíšeme seznam základních věcí, které by v dětském kufříku rozhodně neměly chybět.

- Nůžky (dětské = méně ostré a více zakulacené)

- Guma

- Obyčejné tužky

- Pastelky (bohatě postačí základní barvy)

- Lepidlo (nejlépe tyčinkové)

Pokud dopředu pořídíte tyto věci, rozhodně se vám neztratí a s velkou pravděpodobností budou na seznamu od paní učitelky. 

Pomůcky na malování

U malování se pomůcky mohou lehce lišit, ale i přes to je takový základ, který budou mít všichni nejspíše stejný.

- Sada kulatých štětců (stačí 3-5 štětců)

- Sada plochých štětců (postačí 3-5)

- Kelímek na vodu (někomu stačí kelímek od jogurtu, ale doporučujeme připlatit si za kelímek, který se i při zvrhnutí nerozlije)

- Vodové barvy

- Tempery


34762

Matoušková Anna

Instagram veselé ženy

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení