Registrovaným zákazníkům nabízíme slevu 2% při nákupu nad 1500,-

Má dokonalá svatba

Zdravíme všechny budoucí nevěsty! Čeká Vás den D a nevíte jak a kde začít s přípravami vaší svatby? Hledáte inspiraci kde uspořádat svatbu a které svatební dary vepsat do svatebního seznamu? Pokud se tento výjimečný den blíží mílovými kroky, jste tady správně!

Dnes se společně podíváme na pár bodů, které byste neměly při přípravách vaší vysněné svatby opomínat. Je to pouze Váš den a prožijete ho pouze jednou za život, takže si dejte na přípravách záležet.

Svatba dříve patřila k velmi důležité životní události. Konaly se obrovské oslavy a veselky pro celou vesnici a dodržovala se velké řada tradic, které jsou již dnes zapomenuty. Všechny ženy se podílely na hostině, na zdobení šatů a celkovém harmonogramu celého dne.

Na druhé straně však existovaly takzvané "narafičené" svatby a v těch o lásku opravdu nešlo. Chudí se chtěli dostat do bohaté rodiny, lidé bez majektu hledali movitý protějšek, a často byly svatby smluvené již při narození dětí. 

Doba se však mění a hodně se ohledně svateb změnilo.  Podobné svatby (už naštěstí) nejsou v moderním světě běžné. Nyní slouží hlavně k spojení dvou zamilovaných a mají přinést hlavně dobro. Jsou zcela dobrovolné, stejně tak jako výběr partnera. 

S výberem partnera Vám tady moc neporadíme. S čím Vám však poradit můžeme a rádi poradíme jsou zásadní otázky ohledně svatby včetně jejího plánování! 

 svatba_adekskatlou-1-of-1-205-1080x720

Jak by měla vypadat má svatba?

Na začátek je dobré zodpovědět si tuhle krátkou, ale velmi náročnou otázku. Jak si svůj jedinečný den v podobě představujete? Co se Vám líbí a co naopak ne? Kolik peněz jste ochotni do svatby vložit?

Doporučíme zásadní tip. Vše si pište do zápisníku nebo diáře, at' na nic při plánování svabty nezapomenete a vše zařídíte v čas, bez zbytečného stresu. S přípravami proto začněte brzy, jelikož budete mít na vše více času a celý proces plánování svatby si užijete.

Kde USPOŘÁDAT svatbu?

Výběr lokality svatby určitě neodkládejte! Většina z nás ve Vašem okolí pravděpodobně zná místa, která jsou na svatby a hostiny speciálně stavěná. O ty je zpravidla opravdu veliký zájem a termíny mizí rychle! Jak už jsme si říkali, nechceme nic nechávat na poslední chvíli a být ve stresu, takže začněte v čas zejména v otázce konání svatby.

Pokud chcete klasickou formální svatbu, můžete vsadit na moderní sály, společenské místnosti, či restaurace nebo hotely, které svatby akceptují s ohledem na předběžný počet hostů. Taková místa ve většině případů nabízí jídlo a pití. Za příplatek můžete mít i obsluhu a není problémem zajistit kapelu, ohňostroj či kompletní servis.

Chcete-li jít s dobou, určitě se podívejte na staré stodoly nebo retro chalupy. Výzdobou z nich uděláte příjemné a krásné místo a rozhodně budete IN! Tento trend se ve světě (včetně České republiky) drží už přes 2 roky a věříme, že vydrží opravdu dlouho.

svatba_adekskatlou-1-of-1-152-1080x720

Jak vybrat svatební dar pro nevěstu a ženicha?

Lámete si hlavu s výběrem svatebního daru? Nezoufejte, i v tomto ohledu vám velmi rádi poradíme tipy na svatební dary. Svatební dar bývá z pravidla pro většinu svatebčanů oříškem. Málo páru má jasno v tom co chtějí a tak nechávají hostům zpravidla volnou ruku. To však většinou nedopadá dobře, jelikož dostanou 2 vysavače, tři stejné fotoalbumy, šest sad příborů či 5 zájezdů do Tater.

Občas nevěsta s ženichem na svatebních pozvánkách prozradí zvaným, jaké dary by si přáli, ale není to pravidlem. Proto je dobré zjistit, co zamilované hrdličky opravdu chtějí, nebo potřebují. Ať už ze seznamu či osobním dotazem na svatebčany.

Většinou svatebčané jako dar uvádí tradiční položky - často to jsou peníze ať už na společné bydlení, budoucího potomka či svatební cestu. Pokud je to však něco jiného, máte vyhráno. Koupíte dar, zabalíte, ozdobíte a víte, že se bude líbit a udělá svou službu.

Jestli-že jejich přáním jsou právě peníze, máme pro Vás trochu inspirace. Novomanželům je nemusíte předávat nudně a obyčejně v obálkách. A jak tedy? Na to se teď pojďme společně podívat.

Jak vkusně darovat penízE svatebčanům

Můžete si říkát, že obyčejná obálka s penězi jako dar je pojistkou. Nicméně platí pravidlo, že pokud si to výslovně novomanželé nepřeji, je to bez ohledu na výši obnosu přece jen málo. A když už se rozhodnete darovat finanční obnos, zkuste to originálně.

Kasička pro novomanžele

Pokud Vás tlačí čas, ale přesto chcete být originální, sáhněte po kasičce. Pár ji později může využít v jejich domácnosti jako dekoraci, která je zároveň i praktická. Na našem e-shopu najdete jak klasická prasátka, tak sovy, jednorožce, berušky, žáby, auta, motorky, “plechovky” , fotbalové míče…. Do kasičky můžete dát jak kovové peníze, tak ty papírové. Kasičku mohou novomanželé také využít přímo na svatbě při jedné z tradic. Zametání střepů pro štěstí.

7643.png

 

Dopis v láhvi

Velmi zajímavá forma předání peněz je ve skleněné láhvi. Určitě z filmů znáte pirátsky dopis v zašpuntované láhvi. Něco podobného můžete udělat s bankovkami. Můžete je srolovat do ruliček, přesně jako dopisy v láhvi, nebo je složit do malých harmonik.

Aby láhev byla rychleji naplněná, vkládejte do ní stokorunové a dvousetkorunové bankovky.

128606

Tajemná truhla

Bankovky společně i s kovovými penězi můžete vložit do truhly a přiložit například přání pro novomanželé. Truhličku pak mohou využít na cokoliv v jejich společném hnízdečku.

117788-1

Žádaný dar a malé kapesné

Často se také stává, že novomanželům přijde trapné říkat si o nějaký dar, nebo peníze. V těchto případech většinou rychle vymyslí nějakou maličkost, jen aby měli co říct. Mohou Vám říct opravdu cokoliv, ale pojďme si uvést příklad na fotoalbumu na svatební fotografie.

Hezké svatební fotoalbum můžete sehnat zhruba za 500 korun. Vy však víte, že páru chcete darovat mnohem více, jen nevíte co dalšího pořídit. Kupovat nemusíte už vůbec nic! Bohatě postačí bankovy zastrkat do přihrádek místo fotografií. Pár si toho pravděpodobně všimne až při vkládání fotografií a budou mile překvapeni a zaskočeni!

To same můžete udělat s čímkoliv, co Vás napadne. Vložit bankovky do knihy, mezi talíře, do rámečků..

A na závěr jedna rada

Nezapomeňte, že ať už zvolíte jakýkoli svatební dar, měl by přinést radost do života novomanželů. Nikdy nejde o jeho hodnotu či honosnost! Nejdůležitější je přece radost obdarovaných a trávení společných okamžiků s ostatními. Byli jste pozvání na jeden z nejkrásnějších dnů v životě páru a je potřeba si celý den náležitě užít.

Matoušková Anna

 

Instagram veselé ženy