Registrovaným zákazníkům nabízíme slevu 2% při nákupu nad 1500,-

Jak naučit dítě šetřit

Naučit děti finanční gramotnosti je velmi důležitá věc. V útlém věku dětem sice nevysvětlíte úplně vše, co je třeba aby do života věděli, ale dáte jim základy, na kterých budou moci stavět. Ačkoli se to těžko říká, dnešní svět je hlavně o penězích. Proto prosím nebuďte zaslepení ideály, že peníze nejsou to hlavní a veďte své děti k finanční gramotnosti. Ano, v životě jsou mnohem krásnější a důležitější věci, než zrovna peníze, ale nájem a jídlo úsměv bohužel nezaplatí...

Krůček po krůčku

Jak určitě všichni dobře víte, na děti se musí se vším pomalu. Toto téma není vyjímkou. Začněte třeba tím, že “do práce se chodí proto, aby byli penízky na jídlo a na domeček ve kterém bydlíme”. Vysvětlete jim, že v obchodech věci nejsou zadarmo a že u kasy se vždy platí za peníze, které jste museli vydělat. Jednoduše vysvětlete dětem, že peníze se získávají prací a nerostou na stromech.

 

Na tohle nemáme peníze

Když bude vaše dítě “nutně potřebovat” panenku, kterou víte, že za týden chtít nebude, nebo ji prostě nepotřebuje, jednoduše mu řekněte, že na ni nemáte peníze. At už je to pravda, nebo ne, je dobré když dítě pocítí, že nemůže mít vše co chce. Pokud začnete používat tuto větu, jistě brzy dostanete odpověd typu “tak já si to teda koupím sám!”. A to je přesně to jsme chtěli slyšet. Kupte kasičku a první spoření může začít.

rychla-pujcka-na-ruku-ihned

Jak naplnit kasičku

Když už bude mít svou kasičku, nechte ho si trochu vybojovat peníze, které v ní bude mít.  Když vám s něčím pomůže, dejte mu například 20 Kč. Za první vysvědčení mu dejte třeba 100 Kč. Občas mu můžete dát i nějaké drobné, s tím, ať si je schová do kasičky. Dávejte mu spíše menší částky, at si uvědomí, jak dlouho trvá našetřit například 500 Kč. 

 

Kasička pro každého

Výběr kasičky je hlavně na vás, nebo tom, kdo ji bude používat. Můžete zvolit klasické známé prasátko, ale věříme, že až uvidíte náš výběr, u prasátka nezůstanete. Pro kluky autíčka, bota, plechovka od coca-coly. Pro holčičky srdíčko, jednorožec, pastelka… 

110283110043-1

Instagram veselé ženy