Registrovaným zákazníkům nabízíme slevu 2% při nákupu nad 1500,-

S námi budete na první jarní den připraveni

Dny jsou delší a slunce nám o sobě dává vědět svými hřejivými paprsky. A to znamená, že přichází jaro. Typicky jarní příroda se probouzí ze zimního spánku a začíná hrát všemi barvami. Barevné a křehké krokusy a něžné sněženky nám říkají, že zima už je pryč. Lesy a louky pokrývá čerstvá zeleň, obloha se jasně modrá a při ranním úsvitu slyšíme cvrlikat ptáčky. Cítíte ten svěží jarní vzduch? To se nám hlásí první jarní den, který už je za dveřmi. A nás čeká jediné, a to si přinést trochu jarní tématiky i domů, vyměnit typické barvy zimy za pastelové barvy jara. Díky našim tipům a širokému sortimentu to letos bude hračka.

Také jako my přemýšlíte, jak vybrat stylovou jarní výzdobu? Hledáte inspiraci na jarní dekorace do domácnosti? Pak neváhejte a zastavte se na naše stránky. Vše pro jaro a jarní výzdobu naleznete na našich stránkách. 

Jaké Barvy vybrat pro jarní výzdobu

Při výběru jarních dekorací se spíše soustřeďte na pastelové odstíny a tlumené barvy, které dodají Vašemu domovu přirozenost. Zkuste béžovou, mátově zelenou, žloutkově žlutou a světlou modrou. Tyto barvy navodí teplou atmosféru. Nicméně, věřte mi, nic nepokazíte svítivími a svěžími matnými odstíny žluté, červené nebo oranžové. Vždy právě v období jara celý svět okolo nás svléká šedivou bezvýraznou zimní slupku a s radostí se halí do rozličných barev. Všechny barvičky, které letos na jaře frčí se můžete v klidu prohlédnout v naší kategorii věnované tipům na jarní dekorace.

Zelená barva je již tradičně spjata s obdobím jara a rašící přírody. Barva v zelených odstínech vyjadřuje naději a současně barvou využívanou při potřebě navodit klid a pohodu v domácnosti. Zelená může být použita v kombinaci prakticky se všemi barvami, které k obodbí jara patří.

Žlutá symbolizuje slunce a sluneční svit, tolik potřebný po dlouhém zimním období. Tradiční spojení žluté a zelené barvy lze doporučit. Tato barevná kombinace je v oblastí jarních dekorací stálicí.

Oranžová barva působí jako žár slunce na náš organismus. Je nejteplejší ze všech barev, které lze po čas jara využít. Kombinací s oranžovou dodáme každé dekoraci měkkost, teplo a jiskru, která zažehne plamínek v naší duši plné radosti a uspokojení.

Červená je velmi významnou barvou pro velikonoční období. Je barvou krve, symbolizující život a spolu s oranžovou patří do skupiny teplých barev. Často je spojována s církevní tématikou, nicméně její přilišné množství může působit agresivně. Na červenou barvu proto opatrně.

Naopak, bílá působí zářivě a přesto klidně, je univerzální barvou, která zjemní a doplní vhodně výše zmíněné barevné spektrum. Navozuje vznešenou až duchovní atmosféru čistoty. V období jara je nutné ji kombinovat s dalšími barvami, aby sama o sobě nepůsobila studeně jako sníh, kterého jsme si užili dostatečně již v zimě. Nejčastější kombinací k bílé je zelená, která evokuje některé jarní cibuloviny jako např. sněženky, bledule, snědky.

Hnědá je barva země a dodává pocit stability. Působí rustikálně s nádechem tradice a je vhodnou barvou po celý rok.

jaké Motivy jarní výzdoby volit

Populární jsou přírodní a květinové motivy. V jarních výzdobách tedy nesmí chybět roztomilá zvířátka, kvetoucí větvičky a barevní motýlci. S klidem vám můžeme říct, že každý rok na jaře se na trhu objeví řada nových motivů a řada "retro" motivů se vrací. Proto vsaďte na originalitu i nadčasový design. Květinové vzory jsou stálicí na trhu. Geometrické obrazce se vrací s pravidelností švýcarských hodinek. Letos jsou moderní kruhy, příští rok přijdou čtverce. Nebojte se vybrat krásný jarní bytový textil, vždy sáhnete správně. A nezapomeňte na tradiční symbol jara - vkusný a stále oblíbený jarní věnec na stůl či k zavěšení na dveře.

Neodmyslitelným dekoračním prvkem - motivem jsou v období jara vajíčka a to vajíčka slepičí, pštrosí, kachní, husí, křepelčí ať už v podobě kraslic či skořápek. Často jsou vejce vyrobena z tradičních materiálů jako je sklo, proutí, sláma či papír.

jaký Materiál pro jarní výzdobu vybrat

Z materiálů, využívaných pro výrobu jarních dekorací, jednoznačně vede dřevo, přírodní vlákna a keramika. Tyto tradiční materiály jsou stálicí v oblasti dekorací a zejména na jaře jsou symbolem vzniku nového života, probouzení přírody a sepjetí s naší zemí.

 

Návod na výrobu jarního věnce

Toužíte si vyrobit vlastní jarní věnec a hledáte postup, který zvládnete i Vy? Využijte našich dekorací a doplňků s jarní tématikou při výrobě vašeho originálního věnce, ať už na stůl či k zavěšení na dveře.

Zapojte při jeho výrobě celou rodinu. Výsledek pak bude o to příjemnější! A vaše děti dodají jarnímu věnci neopakovatelný vzhled. Ostatně, jaro je plné barev, různých materiálů a proto se vaší fantazii meze klást nemusí.

 

LRM_EXPORT_20180305_094442

Co bude třeba na výrobu jarního věnce

1. korpus na věnec - jeho základ, bez kterého to nepůjde

2. dřevěné nebo kovové jarní komponenty - motýl, kytička, ptáček

3. vkusnou stuhu v barvách jara

4. špendlíky, nitě a drátky na upevnění dekorací

Připravte si korpus a komponenty, které chcete umístit. Ozdoby jednoduše přichytíme provázkem nebo drátkem k věnci dle vaší fantazie. A pokud tápete, jak na to, načerpejte inspiraci na dekorování zde.
Tajný TIP: pro lepší uchycení můžete využít i tavící pistoli.

Na závěr uvážeme stuhu a zhodnotíme výsledek naší práce. Pak už jen stačí přivázat pověsit váš jarní věnec třeba na dveře.

Podívejte se spolu s námi na video, kde jeden z mnoha stylů jarních věnců vyrobíme přímo před vašimi zraky ;-)

Pokud hledáte další jarní nápady, jste na správné adrese. Máme pro Vás spoustu jarní dekorace do bytu. Ale nejen to, nezapomněli jsme vybrat tipy na terasu nebo zahradu. Projděte barevným světem jarních dekorací na našem webu.

Instagram veselé ženy