Registrovaným zákazníkům nabízíme slevu 2% při nákupu nad 1500,-

Halloween a dekorace

 

Halloween je svátek, který není v České republice bohužel až tak rozšířený, jako bychom si někteří z nás přáli. Slaví se 31. října a tento rok to vychází na středu. Společně se teď podíváme na to, jak tento svátek vlastně vznikl, jak se slaví a nějaké tipy co můžete letos dělat o halloween právě vy.

 

Něco málo z historie

Oslavy Halloweenu se rozvinuly v Irsku a většina zvyků je převzata z oslav svátku Všech svatých, který se slaví 1. listopadu. Vystěhovalci přinesli svátek do USA, kde se hodně rozšířil a vznikla zde řada nových tradic. Převlékání do kostýmu, koledování o sladkosti u sousedů, vyřezávání dýní, strašení přátel a dělání naschválů.

 

Vydlabávání dýní

Vydlabávání a poté vyřezávání dýní je velmi oblíbenou tradicí i v České republice. V některých vesnicích existují například soutěže o nejzajímavější dýni. Můžete udělat klasický obličej strašáka, nebo třeba obrys čarodějnice, kočky, ducha.. Fantazii se opravdu meze nekladou. Dýně většinou vydrží zhruba 3 týdny, takže je to opravdu skvělá dekorace. Mimo jiné je to také dobrá aktivita na víkend, pro celou rodinu. 

getfile.aspx

Lampiony a lampionové průvody

Lampiony se dají využít i jako krásná, ale velmi jednoduchá dekorace. Ať už venkovní, nebo vnitřní. Pokud však nemáte kam lampion zavěsit, nebo máte ve vašem domově jiný styl dekorací, můžete klidně vyrazit na lampionový průvod! Skoro každé město a vesnice pořádá lampionové průvody. Děti společně s rodiči projdou zadanou trasu a třeba i plní nějaké úkoly. Opět tip na zábavnou rodinnou aktivitu.

P_476-09_MB4

Halloweenská párty

Ať už jste děti, nebo dospělí, můžete si doma udělat svou vlastní halloweenskou párty! Můžete pozvat rodinu, nebo  přátelé a klidně dát jako podmínku, že musí přijít v masce. Vy můžete připravit nějaké strašidelné mňamky a pořádnou hallowewnskou výzdobu.

Na internetu najdete opravudou hodně ispirace na Halloweenské jídlo.

large-1

Instagram veselé ženy