Registrovaným zákazníkům nabízíme slevu 2% při nákupu nad 1500,-

Jak se v létě osvěžit

Poslední dny zažíváme opravdu extrémní teploty a proto jsme se rozhodli, že Vás v tom nenecháme!

Je pravdou, že na sluníčku se nedá vydržet déle jak 10 minut, což ale sami určitě dobře víte. Právě proto krom jednoduché, ale nepraktické rady, která zní  “nevycházejte” společně vymyslíme i jiné triky jak přežít tyto horké letní dny.

Než si představíme originální osvěžující nápoje, které si v létě zamilujete, představíme vám pár tipů, v čem je servírovat. A rovnou si můžete originální sklenky zakoupit v našem e-shopu.

sklenice s tácem       sklenice s brčkem

 

Osvěžující Nápoje

Není nic lepšího, než při nesnesitelném počasí popíjet ledový nápoj. Ať už pijete vodu, limonádu, šťávu či alkohol, led je základ. Limonádu si můžete vyrobit z jakéhokoliv ovoce  (klidně i zeleniny), které doma máte. Není žádný daný postup jak co přesně dělat, míchejte si prostě podle svého vkusu to, co máte rádi! Někdo má radši sladší limonády, někdo čistě jen vodu s ovocem. Je to na vás. Společně se teď podíváme na jeden originální recept na limonádu, který můžete vyzkoušet. Vůbec se nebojte změnit množství daných ingrediencí. Můžete si vyrobit citronádu, malinádu, okurkovou limonádu, zázvorovou limonádu, mátovou….

Dobré je nápoje připravovat ve větším množství například do džbánu a poté si už jen dolévat.

 

RECEPT NA DOMÁCÍ CITRONÁDU

Budeme potřebovat:

2 citróny

mátu

třtinový cukr

led

studenou vodu

Postup:

Mátu omyjeme a natrháme na ji na jednotlivé lístečky. Citróny pečlivě omyjeme a lehce z nich vymačkáme šťávu. Poté je nakrájíme na měsíčky. Vše společně s cukrem dáme do džbánku. Zalijeme perlivou, či neperlivou vodou a nakonec přidáme led. Vše promícháme a citróny ve vodě ještě lžící lehce pomačkáme.

lemonade 01

 

Osvěžující letní pokrmy

Při vysokých teplotách většinou nemáme moc chuť k jídlu. Ale stejně jako musíme dodržovat pitný režim, musíme i jíst. V létě se svíčková, řízky a polévky mění za ovoce, saláty a těstovinové saláty( tedy hlavně u žen). Po lehkých jídlech se v létě cítíme mnohem příjemněji a “nezaplácnutě”. Snažte se v létě jídla jednoduše odlehčit a zakomponovat do svého jídelníčku hlavně zeleninu a ovoce.

 

Meloun s mátou

Mezi jedno z nejvíce osvěžujících ovocí patří vodní meloun. Chuť vychlazeného sladoučkého melounu je prostě k nezaplacení! My pro Vás však máme tip, jak meloun ještě trošku vylepšit.

Do misky k nakrájenému melounu přidejte lístečky máty a kostky ledu. Kostky ledu nemusíte mít obyčejné kostky, ale můžete trošku experimentovat. Na našem e-shopu najdete silikonové formy na pečení, které můžete využít i na výrobu ledu. Je to milý a roztomilý detail.

Na stůl je připravte společně s napichovátky (ozdobná párátka), s pomocí kterých si každý udělá svou vlastní jednohubku. Kombinaci melounu a máty si zamilujete.

Meloun 2

Instagram veselé ženy