Registrovaným zákazníkům nabízíme slevu 2% při nákupu nad 1500,-

Jak na jarní úklid hravě?

Stejně tak, jako minulý rok, i letos vás v tomto období nemine tolik oblíbený jarní úklid domácnosti. Samozřejmě víme, že jarní úklid pro většinu z nás patří k činnostem, které oddalujeme a vůbec se nám do nich nechce. Nicméně, můžete nám věřit, že když sami sebe přemluvíte a vrhnete se na to, ten pocit z čisté domácnosti je pak k nezaplacení. Vše zorganizované a přehledné.A jak na to vám poradíme v dnešním článku.

Já osobně si nedovedu představit život bez organizérů a dalších drobných pomůcek do domácnosti, které mi pomáhají s tříděním, přesunem či samotným úklidem. Pokud doma žádné nemáte, určitě neváhejte a nějaké si pořiďte! Můžete v nich mít jak prádlo, tak kosmetiku, čistící prostředky, drogerii či léky. A tím výčet rozhodně nekončí.

V dnešním článku se zaměříme hlavně na vaše skříně a šatníky. Než se však vrhneme na skříně a třídění našeho oblečení a doplňků, dáme vám pár "babských rad", které vám pomohou úklid zvládnout rychle a hravě.

Babské rady na úklid domácnosti

První na pořadu dne bývají obvykle okna. A pokud vás každý rok trápí zaschlé kapky na oknech, pak nezoufejte. Stačí využít studený černý čaj, kterým potřete okenní tabuli. A máte po starostech.

Během mytí oken se vám jistě perou záclony. Aby byly zářivě bílé a čisté, můžete buď koupit nové záclony nebo využít trik našich babiček - namočíme je přes noc do teplé vody s několika plátky citrónu. Druhý den je spolu s plátky citronu vypereme. Budete překvapení, věřte mi.

Na zašlé koberce bez lesku pak vysypte kuchyňskou sůl, kterou nechte působit přes den a noc. Zašlapejte ji a hned druhý den ji vysajte. Starý trik, který už moc hospodyněk nezná.

Možná se to nezdá, ale i obyčejná mouka může pomoci. Ba lesklé a chromované povrchy použijte hadřík, na který vysypete mouku. Výsledkem budete velice příjemně překvapení!

A na závěr úklidu se jistě sluší provonět celý váš byt. Můžete buď svépomocí vyrobit různé esenciální kombinace nebo využít širokou nabídku vůní nejen do domácnosti. V tomto oboru je špičkou společnost Bridgewater. Jejich svíčky, vonné vosky či difuzéry si zamilujete. No a nejen pokoj si zaslouží tuto péči. Zkuste jejich vonné sáčky na pár týdnů vložit do vaší šatní skříně. Ten pocit ze svěžího prádla vás dostane.

Když už jsme u vaší šatní skříně, kde většinou jarní úklid zakončíme, pojďme si povědět něco o tom, jak svou šatní skříň připravit na jarní a letní měsíce.

Jak na úklid skříně

Nejdříve trochu statistiky - věděli jste, že ve vaší šatní skříni je až 20% oblečení, které nenosíte a již nikdy nosit nebudete? A právě tyto kousky vám zabírají prostor a současně tvoří "chaos".

Proto vám poradíme, jak začít s úklidem skříně tak, aby to i v budoucnu bylo hračkou. Nejdříve všechno oblečení vyskládáme do prostoru (můžete využít postel, stůl či podlahu.

Uděláme si 3 základní hromádky. Na jednu budeme dávat oblečení, které si necháme a které nosíme. Na druhou budeme dávat věci, které už nenosíme, ale jsou v dobrém stavu. Ty následně můžeme odnést do kontejnerů, odkud je oblečení dovezeno do různých zařízení v podobě dětských domovů, klokánků nebo do azylových domů pro matky s dětmi. Věřte nám, tam tuto službu velmi ocení a vás může hřát u srdce dobrý pocit. Na třetí hromádku dáme věci, které už nenosíme a nejsou vhodné k darování. Těch se, ač s těžkým srdcem, zbavíme.

Než budeme oblečení vracet zpět, musíme udělat pár úkonů, které předchozí chaos změní v dokonale přehlednou šatní skříň. Nejdříve všechny police důkladně otřeme mokrým hadrem. Já přidávám ještě ocet, který podpoří lesk. Pokud je třeba, kouty skříní vyluxujeme a na závěr zkontrolujeme šrouby a matice. Když je vše důkladně čisté, umístíme do skříně vonné sáčky či vosky. Ty krásně provoní celý šatník a oblečení Vám nezatuchne.

Pro lepší organizaci oblečení v šatníku

Na konci úklidu skříně je na čase, abychom si určili, které kousky je vhodné umístit na ramínka a které mohou být uloženy v boxech či oblíbených organizérech. Komplexní nabídku organizérů a doplňků ke správě oblečení ve vašem šatníku si pak můžete prohlédnout -> ZDE <-

Vrátíme se k oblečení, které je nutné zavěsit na ramínka. Kousky které visí na ramínkách můžeme také seřadit podle barev nebo podle délky rukávů. Je jedno jaký systém na seřazení zvolíte, důležité je nějaký vůbec mít a hlavně jej udržet.

Věděli jste, že krom obyčejných ramínek si můžete pořídit například ramínka na pásky, kravaty, šátky i pásky? Zajímavé, že.

Avšak zpět k oblečení. Pokud i vás zlobí, když občas nějaký ten kousek se sveze z ramínek, dejte na mě a pořiďte si protiskluzová ramínka. Oblečení z ramínek nespadne a bude krásně držet tvar.

Díky tipům budete vždy hned vědět, co kde je a ráno Vám oblékání zabere mnohem méně času. A navíc, čas vám ušetří organizace skříně i do budoucna, v případě jejich úklidu. A pokud se ptáte, co s oblečením, které už na ramínka nevydáte. I na toto máme praktické řešení. Zkuste nahlédnout do nabídky praktických boxů do skříně. Věřte mi, že je využijete a následně doporučíte všude kolem. Do boxů si můžete dát spodní prádlo, pyžama, župany a podobně neskladné prádlo. V jednom boxu mějte vždy jen jeden druh oblečení, at je hledání kousků opravdu rychlé a přehledné.

A abychom nezapomněli, máme pro vás ještě jeden tip, týkající se ochrany vašich oděvů.

Vakuové pytle na oblečení

Pokud nemáte ve skříni moc prostoru nemusíte se bát, že se budete muset zbavit kousků o kterých víte, že se budou ještě hodit. Stačí si pořídit vakuové pytle. Do těch ted na jaře můžete uskladnit svetry, termo prádlo, věci na hory a tak podobně. Na podzim si věci z pytlů vyndáte a dáte do nich letní kousky. Tudíž nebudou po celý rok zahálet.

https://outletelectro.cz/wp-content/uploads/2016/07/s1_1.jpg

Jak používat vakuové pytle?

Vakuové pytle patří mezi oblíbené domácí pomocníky, hlavně kvůli jejich funkci - úspoře místa ve skříni na maximum. Věci vložíte do pytle a zapnete zipem. Na otvor, který je na pytli, přiložíte hadici od vysavače. Tím vysajete úplně všechen vzduch z vakuového pytle a věci jsou rázem mnohem skladnější. Takový vakuový pytel můžete mít například pod postelí nebo na nejvyšších policích na které běžně nedosáhnete.

A na závěr vám poradíme náš tajný tip, který využijí zejména ženy a dámy. Ostatně, právě ony mají mnoho dalších doplňků v podobě bižuterie, prstýnků a náramků. A než je nechat rozutéct po bytě, zkuste praktické organizéry na šperky.

Jak na organizaci šperků?

Pokud vás tato problematika zaujala, koukněte na našem webu na praktické pořadače na bižuterii a šperky. Krom zorganizované skříně je dobré mít pořádek i ve špercích, brýlích, hodinkách či podobných drobných předmětech. Tyto pořadače se hodí hlavně do šuplíků, ale je na Vás, kam je umístíte.

A tímto výčet tipů a triků rozhodně nekončí. Nicméně s nimi letos hravě jarní úklid zvládnete. Ostatně, život není o uklízení a proto se nechte inspirovat. Díky nám ušetříte svůj čas i peníze.

Matoušková Anna

Instagram veselé ženy