Registrovaným zákazníkům nabízíme slevu 2% při nákupu nad 1500,-

Školní tašky a batohy

Čas nákupu nové školní tašky či aktovky se blíží. Ačkoliv si to většina studentů nechce přiznat, nový školní rok přichází a s ním i potřeba kvalitní školní tašky.

K začátku školního roku krom velkého stresu rodičů s ohledem na nákup pomůcek patří i velké finanční výdaje. Mnoho sešitů, učebnic, kufřík plný výbavy na výtvarku, pytlík na tělesnou výchovu a hlavně již zmíněná školní aktovka.

Základním pravidlem při výběru školní tašky je krom toho, že by se měla žákovi líbit, taktéž skutečnost, že by také měla splňovat určité praktické vychytávky. Všichni jste už zcela jistě zažily školní tašku, která byla dá se říci na dvě věci.

Proto si při výběru školní aktovky pro vaše ratolesti dejte záležet ať jim taška dobře slouží a podpoří i jejich zdraví co se ergonomie a kvality materiálu týče.

jak vybrat školní batoh

Přečtěte si našeho krátkého průvodce a dozvíte se, na co si dát při výběru školní aktovky nebo batohu největší pozor.

1. Rozdíl mezi školní aktovkou a školním batohem

Školní aktovka - zpravidla určené pro žáky první a druhé třídy
Školní batohy – pro žáky druhého stupně (od 3. nebo 4. třídy základní školy)

2. Na co se při výběru školní aktovky / školního batohu zaměřit - co musí mít

a) široké popruhy z kvalitního materiálu

b) měla by mít polstrovaná, ergonomicky tvarovaná záda

c) má nízkou hmotnost do 1 kg (ne však na úkor kvality)

d) k dispozici jsou reflexní prvky na více místech (bezpečnostní prvek)

3. Na co se ještě zaměřit - co by batoh či aktovka měli mít (ale často nemá)

a) praktické členění prostoru s ohledem na potřeby školáka

b) snadný princip otevírání

c) pevné ucho pro úchop (k poponesení či zavěšení u lavice)

d) nepromokavý materiál (případně odnímatelná pláštěnka)

e) pevné dno či praktické nožičky

Nicméně nezapomínejte, že školní batoh či praktickou aktovku vybíráte pro dítě, tudíž ho nechte promluvit do výběru a společně vyberte tu pravou. Věříme, že na základě bodů se vám to povede. 

Jaký zvolit desing aktovky

Desing doporučujeme zvolit spíše nenápadný. Rodiče často chtějí svým dětem udělat co největší radost a pořídí jim batoh například s Mimoni či jejich oblíbeným animovaným hrdinou. Jenže už v půlce dalšího školního roku bude v kurzu třeba Hannah Montana a dítě bude smutné, že nemá tašku zrovna s ní. Toto jsem sama osobně zažila a z okolí vím, že je to naprosto běžná věc. Proto se snažte najít batoh/aktovku s květinami, autíčky, zvířátkem, sportem, nápisy nebo čísly, cokoliv neutrálního, nadčasového.

161726161741

Praktičnost školní aktovky

Při výběru aktovky se zaměřte kromě desingu a ceny taktéž na její praktickou stránku. Základem je výběr správné velikosti, vystužení zad, rovržení vnitřního prostoru a tak dále

Určitě je dobré, při nakupování vědět, kolik a jaké věci žák do školy nosí. Učebnice, svačina, pití, ale co takhle pytlík na tělocvik? Bude se vejít přímo do tašky, nebo na něj je někde alespoň karabina? Myslete na všechny možné věci, které s sebou bude muset nosit.

Vystužení zad si také řádně prohlédněte. Učebnice jsou často těžké a velmi jednoduše z nich mohou malé děti bolet záda. Čím bude zadní strana batohu pevnější a vypolstrovanější, tím je menší šance na bolavá záda.

Plus také je, když k batohu je i penál a pytlík na tělocvik. Vše pak ladí a vypadá moc hezky.

DSC_0086

ŠKOLNÍ Penály

Při výběru penálu si nechte poradit od toho kdo ho opravdu používá - žák. Pokud se jedná o prvňáčka, moc vám toho asi neporadí, ale pokud je starší, určitě dejte na jeho rady a naslouchejte jeho potřebám.

Někomu vyhovuje jeden velký prostor, někdo chce přihrádky na gumu, ořezávátko a podobné věci, někomu vyhovuje více-patrový penál…

143205

Bezpečnost pro dítě na prvním místě

Prvek, který na sobě v dnešní době má už skoro každá aktovka je reflexní pásek. Pokud dítě samo chodí do školy, ze školy, nebo na kroužky, je to naprostá nutnost. Možná si říkáte, že dítě v 1. třídě nechodí domů ze školy v 8 hodin večer. To sice ne, ale ikdyž půjde řádně po chodníku, může být silný déšť, vánice, nebo brzy ráno šero a někdo ho může snadno přehlédnout. Takže čím více reflexních pásků a odrazek, tím lépe!

 

Aktovky jdou s dobou

Novým hitem letošního roku jsou batohy, které bychom mohli nazvat 2v1. Není to vyloženě aktovka, takže se úplně nehodí pro prvňáčka, ale to záleží na vás. Na první pohled se jedná o obyčejný batoh. Zhruba v polovině batohu je však skrytý zip, kterým odepnete druhý batoh. Pro lepší představu jsme pro vás natočili video, z kterého to pochopíte mnohem lépe než z popisu. Batoh se skvělý hlavně pro děti, které po škole jdou rovnou na nějaký kroužek. Nemusí mít 2 různé tašky, ale zároveň má vše co potřebuje.Matoušková Anna

Instagram veselé ženy