Registrovaným zákazníkům nabízíme slevu 2% při nákupu nad 1500,-

Přírodní sirupy a marmelády ve skle

V dnešní době tolik moderní domácí limonády a zavařeniny. Poznejte s námi praktické tipy na zavařovací sklenice, vybavte svůj zahradní altán kvalitními lahvemi na limonádu a potěšte své přátele chutnými produkty z plodů vaší zahrady.

Pro většinu z nás k létu patří osvěžující limonády, šťávy, sirupy a koktejly. Dnes si povíme něco o jejich skladování a lehce se dotkneme jednoduchých receptů. Doporučíme Vám praktické sklenice, originální kousky na jejich uskladnění i servis.

Chutné limonády i zdravé šťávy zvládne opravdu každý a hlavně, budou Vaše vlastní domácí. Pro fanoušky zavařování a marmelád tady taky něco máme - společně se podíváme na to, jak skladovat zavařeniny trochu jinak.

To samé se sirupy a šťávami - nemusíte je mít ve starých petkách někde schované. V krásných skleněných láhvích dlouho vydrží a zároveň budou krásnou dekorací! Nechte se inspirovat i Vy.

Než se vrhnete na naše recepty, letos frčí oričinální sklenice s brčkem. Máme širokou nabídku. Tak neváhejte a koukněte. Různé barvy i tvary, vybere si každý.

sklenice s brčkem 1     sklenice s brčkem 2   sklenice s brčkem 3

 

praktické Sklenice

Jak už jsme zmínili na začátku, vaše domácí výrobky můžete skladovat stylově. Oprostěte se od běžné nudy, jak to asi většina z nás zná, od našich babiček a prababiček. Sirupy a šťávy by sice měli být uschovávány v lednici, či ve sklepě, ale když pořádáte grilovačku nebo rodinné posezení, na stole můžou dělat velikou parádu originální sklenice na různé druhy nápojů. Do sklenic nemusíte dávat jen věci na uskladnění. Pokud čekáte návštěvu, nebo si chcete jen v klidu posedět, můžete si do sklenice udělat například ledovou kávu nebo citronádu.

DSC_0115

DOMÁCÍ Zavařeniny

Poctivé domácí zavařenina z vlastních plodů chutnají vždy nejlépe a hlavně si ji můžete přizpůsobit přímo pro sebe. Zavařují většinou babičky, ale to neznamená, že si to nemůže zkusit každý! Pokud Vás při pohledu na recept na malinovou marmeládu děsí ohromné množství cukru - nebojte se, jde to i bez něj. Pokud se však pustíte do takového receptu, počítejte s tím, že marmeláda bude tmavší a tekutější.

DSC_0121

Skladovat ji můžete opět v něčem stylovějším jak ostatní! Zkuste naše originální sklenice na zavařeniny.

A nyní si již představíme naše slibované domácí recepty, které si zamilujete.

Malinová marmeláda bez cukru

Budeme potřebovat:

-1,5 kilogramu malin

-4 lžíce citronové šťávy

-sůl

-gelfix

 

Postup:

Maliny nasypte do hrnce a rozvařte. Poté je protlačte přes síto a získáte zhruba kilogram malinového protlaku. Protlak společně se špetkou soli, citronovou šťávou a gelfixem (v poměru 2:1) prudce vařte 15 minut. Po dovaření nalijte marmedálu do sklenic, zavřete je a postavte víčkem dolu. Takto nechce odstát minimálně 10 minut.

 

Přírodní domácí sirupy

Co vlastně takový sirup je a co s ním můžu dělat? Je to roztok cukrů ve vodě a slouží jako klasická šťáva, kterou asi všichni dobře znáte. Nalijete si do sklenice trošku sirupu, přidáte vodu, led a letní osvěžující nápoj máte na světě! A nezapomeňte na bylinky, například mátu či tymián.

Domácí sirupy mají vysoký podíl ovoce a narozdíl od těch kupovaných, v sobě nemají potravinářská barviva a přebytečné cukry. Dají se používat celý rok, například i do čajů, nebo jako sladidlo. Dají se udělat skoro z jakékoliv byliny, nebo ovoce. Dobře uskladnění sirup vydrží klidně i rok!

 

Recept na bezinkový sirup

Bezinkový sirup má krom své specifické lahodné chuti i léčivé účinky. Přistupujte k němu tedy  jako k léku a dávkujte ho s mírou. Ve formě čaje podporuje vykašlávání a pocení. Využít ho můžete zejména při nemoci ledvin, cévních onemocněních, ale také podporuje kojení.  Květy černého bezu najdete na jeho keřích v druhé polovině června, takže si recept zatím zapište a uschovejte.

DSC_0129

Budeme potřebovat:

-30 velkých rozkvetlých květů černého bezu

-2 litry vody

-2 kilogramy cukru krupice

-10 dekagramů kyseliny citronové

 

Postup:

Nasbíráme si velké rozkvetlé květy, které důkladně opereme. Dáme je do skleněné nádoby, nebo smaltového hrnce společně s 2 litry vody a přikryjeme. Necháme 24 hodin louhovat. Po vylouhování přecedíme přes plátno. Přidáme cukr a krátce povaříme. Jakmile zažne sirup chladnout, přidáme kyselinu. Sirup poté stáčíme do láhví a pevně uzavřeme. Skladujte na temném místě, nebo v lednici.

 

Matoušková AnnaInstagram veselé ženy