Registrovaným zákazníkům nabízíme slevu 2% při nákupu nad 1500,-

Inspirace na jarní dekorace

Dekorace plné jara

Jaro je symbolem nového života, teplého počasí i výhledu na tu krásnější část roku. Abychom si jej užili, pozvěte si jaro k sobě domů ještě dnes. A někdy stačí úplná maličkost. I jedna originální jarní dekorace přinese hnedle lepší náladu. Ostatně, pojďme se společně podívat na inspiraci nejen z naší nabídky.

 Krása barev i vůní jara

První volbou jsou bezpochyby květiny. Nabídka těch řezaných je bohatá celoročně, je tedy z čeho vybírat. Nechat je jen tak ve skleněné váze, je ale už trochu nuda. Raději zkuste odvážnější dekorace a květy dejte třeba do staré konvičky, hrnečku, nebo i plechovky. Samozřejmě pěkně malované a ozdobené, starou rezavou konví si jaro domů těžko přivoláte.

Květiny ve váze mají bohužel tu nevýhodu, že dlouho nevydrží. Kupte si truhlíky a květináče (nebo si je sami vyrobte a ozdobte) a nasázejte do nich kvetoucí rostliny. Primulky, hyacinty, tulipány, narcisy a další jarní květiny váš domov rozzáří a těšit se můžete i z příjemné vůně. Využít můžete také květiny umělé. Máme ale na mysli ty pěkné, které často od skutečných jen velmi těžko rozeznáte. Na nevzhledné plastové květiny raději nadobro zapomeňte. 

jarni-deko

Proutí, proutky, pruty

Jak se zdá, bez proutí všeho druhu se na začátku jara neobejdete. Zkusit můžete nejrůznější vazby z proutí, jako je třeba slepička v kleci, ale potěší i mnohem méně náročné ozdoby. Do proutěného košíku naaranžujte květiny (živé i umělé), přidejte nějaké to roztomilé jarní zvířátko, nebo do hebkého mechu položte pár kraslic. Jarní pohoda už klepe na dveře. 

Malujte, vyšívejte, háčkujte

Nemusíte se obklopit jen živými květinami. Zvláště alergici by za takovou výzdobu moc vděční nebyli. A co si budeme povídat, máte-li doma batole, květinovou výzdobu byste si mohli leda tak přilepit na strop. Krásou přírody se ale přesto kochat můžete. Vezměte do ruky pastelky, štětec, pletací jehlice, háček, nebo jehlu a pusťte se do práce sami. Obrazy s květinovými vzory, háčkované květiny, nebo pěkné prostírání s jarními motivy přivodí dobrou náladu a na rozdíl od řezaných květin, vydrží mnohem déle. 

Velikonoční inspirace

S jarem jsou neodmyslitelně spjaté Velikonoce. Co se jimi inspirovat a připravit  výzdobu? Vytvořte si originální věnec z vaječných skořápek, pozvěte do svých domovů velikonočního zajíčka, nebo třeba slepičku. Jestli budou z čokolády, keramiky, nebo papíru, je jen na vás, fantazii se meze nekladou. A využít můžete i svíčky. V obchodech najdete celou řadu svíček ve tvaru vajec, zajíčků, oveček a podobně. Pohodlně je usaďte do malých květináčů a výzdoba je hotová.

Instagram veselé ženy