Registrovaným zákazníkům nabízíme slevu 2% při nákupu nad 1500,-

Jarní pranostiky

Pranostiky pro jarní čas

Shon, spěch, starosti a nejistota. Zkuste je na chvilku hodit za hlavu, zklidnit se a aspoň na krátký čas se radovat z příchodu jara. Zapátrejte s námi v paměti a zkuste si vzpomenout na jarní pranostiky našich předků. Schválně, znáte je všechny?

Pranostiky na březen

Začneme něčím jednoduchým. Březen, za kamna vlezem (Duben, ještě tam budem), tím nejspíš nikoho z vás nenachytáme. Že na svatého Řehoře letí čápi přes moře si taky asi vzpomenete. A dál? Ve stejný den by se měl také každý správný sedlák vydat na pole, protože „Na svatého Řehoře, líný sedlák, který neoře“. A vy sledujte předpověď počasí, neboť Je-li v březnu dešťů mnoho, neúroda je pak z toho. Při současném problému se suchem se toho ale nejspíš bát nemusíme.

A věděli jste, že březen je taktéž ideálním měsícem na to, vyzdobit svou domácnost pomocí originálních jarních věnců? Právě v březnu se probouzí příroda, máme mnoho inspirace, tak proč toho nevyužít.

Pranostiky na duben a květen

Ani další jarní měsíce nezůstávají, co se týče pranostik, nijak pozadu. Pálení čarodějnic, hadi a štíři vylézající z děr, patří mezi klasiku. Milovníci vína budou netrpělivě čekat na jarní déšť, protože vědí, že Duben hojný vodou - říjen vínem. Zamilovaní pak nezapomenou na prvního máje vyhledat nějakou tu rozkvetlou třešeň. 

pranostiky

Sova, nebo skřivan?

Pokud jste spíše noční tvor, pak starou známou pranostiku Ranní ptáče dál doskáče asi moc rádi nemáte. Ale pokud se přemůžete, odměnou vám bude teplé jarní sluníčko, které nejen zahřeje na duši, ale pomůže i vašemu tělu, třeba lepší tvorbou vitaminu D. 

Velikonoce

Pranostikami a moudry jsou Velikonoce přímo nabité. Půst začínající Popeleční středou, tmavé oblečení na Černou středu, Zelený čtvrtek jsou notoricky známé. Vynášení Moreny na Smrtnou neděli snad také netřeba dvakrát představovat.  Co takhle ale Kýchavná neděle, při které si lidé přáli zdraví, aby kýchnutí neznamenalo epidemii moru, znáte? A kdo ví, co je to pražmo? Pokud nevíte, je to jídlo z praženého obilí, které se jedlo, jak jinak, na Pražnou neděli. 

Něco pro zdraví

Hledej trávy pro své krávy, budeš míti zdravé stravy. Že tuhle neznáte? Tak pozorně čtete. Nemusíte zrovna doma chovat dobytek, abyste tuto pranostiku splnili, vysvětlení je mnohem prozaičtější. Měli byste si více hledět toho, co jíte. Jaro je zkrátka ideální čas na očistu těla. Vybírejte si potraviny nejlépe od místních zemědělců, vyzkoušet můžete i ozdravnou sílu bylinek a volně rostoucích rostlin, jako je třeba pampeliška nebo sedmikráska.

Byť by byl jarní den jak na zakázku, přece nechoď ještě na procházku, ať tvé zdraví neztratí svou sázku. Velmi moudrá rada. Sluníčko sice už krásně hřeje, ale i tak bychom neměli zapomenout, že jarní počasí umí být i zrádné. Pokud tedy letos počasí nepřejde ze zimy rovnou do léta, jako jiné roky, raději to s lehkým oblečením moc nepřehánějte a mějte po ruce i nějakou tu bundu, mikinu a pláštěnku.

A na závěr pro vás máme pár tipů ohledně tradičních jarních dekorací. Vždyť kdy jindy, než na jaře vsadit na tyto krásné kousky.

Instagram veselé ženy