Registrovaným zákazníkům nabízíme slevu 2% při nákupu nad 1500,-

Svačiny jak do školy, tak do práce

Se začátkem nového školního roku pro většinu maminek začíná období stresu a nestíhání. Zásadní je pak i otázka, kterou si klade rodič každé ráno: "Co dát dětem do školy ke svačině tak, aby si pochutnalo?"

A právě na tuto otázku se vám pokusíme dát odpověd.

Děti chodí krom do školy i na různé odpolední kroužky, které jsou několikrát do týdne a proto bychom měli myslet i na tuto skutečnost při plánování svačiny.

Dopolední svačina by měla tvořit 10 až 15 % denního příjmu, ta odpolední pak kolem 10%. Svačiny dětskému organismu umožní kvalitně doplnit energii a současně podporují jejich pozornost a soustředění.
Nechcete svým dětem stále dávat jen namazaný chleba, ale nevíte co nového vymyslet? Chcete aby svačina byla zdravá, ale i chutná? V dnešním článku vám dáme pár tipů na to, co můžete zkusit připravit dětem k svačině, nebo třeba i pro sebe do práce. Většina pokrmů je během chvilky hotová, takže moc času na přípravu potřebovat nebudete.
svačina-pro-děti-magazín

JAK NA PŘÍPRAVU SVAČINY

Hned na úvod si představíme, kterým surovinám byste se měli vyhnout při přípravě svačiny pro vaše dítě.

Vyhněte se výrobkům, jež obsahují volné nasycené tuky (např. máslo, sádlo) a to v největší možné míře. Stejně tak zapomeňte na tradiční "tučné" pečivo. (např. buchty, koláče, plněné croissanty). Dejte sbohem i takovým pokrmům, které děti znají z fast foodu (např. párek v rohlíku, hamburger, pizza). A rozhodně zapomeňte na sladkosti, minerálky a limonády.

Naopak, dejte šanci zelenině a ovoci. Vsaďte na kvalitní šunky, zkuste jim připravit domácí pomazánku nebo paštiku.

Na následujících řádcích vám představíme pár tipů na lahodné svačinky, které ocení malí i velcí. A hotové budou za pár minut.

POMAZÁNKA Z ČERVENÉ ČOČKY

Pomazánka z červené čočky má mnoho variant, osvědčená je například ta s mrkví, cibulí a česnekem. Sto gramů propláchnuté čočky na lžíci oleje chvíli restujte s půlkou cibule nakrájené na kostičky, nahrubo nastrouhanou mrkví a utřeným česnekem. Po pěti minutách směs zalijte hrnkem vařící vody a duste do měkka. Pomazánku po vychladnutí natřete na celozrnné pečivo a dozdobte nakrájenými rajčaty či bazalkou.

Ovocné a zeleninové špízy

Pokud máte problém dostat do vašeho dítěte vitamíny v podobě ovoce a zeleniny, zkuste na to jít trošku hravě.

Všichni moc dobře známe zákon nakrájeného ovoce - již nakrájené chutná mnohem lépe, než když je v celku. Pokud dítě však neláká ani nakrájené, posuňte to ještě o level výše.

Kupte si klasické špejle na které ovoce nebo zeleninu napícháte, jako když děláte špízy s masem na gril. Špejle rozpulte, nebo nalámejte na třetinky a využijte jejich plnou délku.

Špízy se pak dobře vydají do většiny svačinových boxů, které doma máte a věříme, že zaujmou nejen vaše děti.

1809473

CO JEŠTĚ PŘIDAT KE ŠKOLNÍ SVAČINĚ? 

Krom ústředního pokrmu, který dítěti chystáte, je dobré do boxu přidat i něco, na rychlé na ukusování či zpestření svačiny.

Zkuste svačinu do školy doplnit o ořechy, sušené ovoce či nakrájený tuhý sýr na kostičky. Případně doplňte o vločky nebo oblíbené müsli.

Často se o přestávce stává, že není čas na snědení něčeho pořádného a v tuto chvíli se tyto mini ňamky hodí. V pohodě se pak dají tyto drobné mňamky konzumovat i za pochodu, třeba při cestě na autobus nebo při vyplňování pracovních listů ve škole.

Když nebudete opravdu stíhat, můžete pořídit zdravé müsli tyčinky, které také skvěle splní svou funkci. Ovšem u nich se zaměřte na nutriční hodnoty a vyhněte se pak těm, které obsahují příliš cukru, sladidel nebo náhražky.

Takové pokrmy není třeba dávat do samostatné krabičky, skvěle postačí uzaviratelné pytliky.

98877

 

Svačinové boxy

Pokud už máte představu o svačině pro vaše dítě, máte z poloviny vyhráno. Nicméně při přípravě vám zcela jistě vyvstane na mysl, do čeho svačinu dát tak, aby nedošlo ke katastrofě. Nezapomeňte, že nejen obsah svačiny je ale důležitý. Důležitý je i obal, do kterého svačinu dětem dáváme. Ať už z hlediska praktičnosti, tak bezpečnosti.

Vyberme proto spolu ten správy svačinový box!

Vybrat kvalitní a vám vyhovující svačinový box často znamená běh na dlouhou trať. Velmi často krabičky netěsní a nebo mají nevyhovující velikost. Proto při jeho výběru zkontrolujte důkladně všechny části a taktéž zvažte jeho velikost s přihlédnutím k batohu školáka.

Dobré jsou krabičky, které se prodávají v setech, od nejmenší po největší. 

136329

Instagram veselé ženy