Registrovaným zákazníkům nabízíme slevu 2% při nákupu nad 1500,-

Letní grilování

K létu neodmyslitelně patří grilování na zahradě a s ním spojené lahodné jídlo. Krom toho, že budete na chvíli profesionálním hostitelem, setkáte se s rodinou a přáteli, což je hlavním smyslem grilování. Muži většinou obstarávají gril, ženy si povídaji a připravují jídlo a děti si vesele hrají, fascinováni ohněm v grilu.

Společně se dnes podíváme na pomůcky ke grilu, které by Vám při grilování neměly chybět. Dáme Vám i pár typů na pokrmy a drinky, které můžete připravit pro své blízké i přátele.

Nezapomeňte však, grilování na zahradě je hlavně o setkání s blízkými a trávení příjemného času, takže se s přípravami jídla a pití zbytečně nestresujme. Naopak, užijte si tento výjimečný čas naplno.

Jak vybrat gril

Základem každého grilování je bezesporu pořádný gril. Grilů je opravdu mnoho druhů a proto je dobré si jeho koupi dobře rozmyslet. Není to levná záležitost a každý typ grilu má své výhody i nevýhody.

57456

Zásady výběru grilu

Trvejte při výběru grilu na dostatečné stabilitě grilu. Hlavním důvodem této připomínky je nebezpečí, které hrozí nejen vám, ale i vašim blízkým, včetně dětí. Proto se při výběru grilu soustřeďte na masivní grily. Aby vydržely stát pří náhlém poryvu větru či nárazu. Nezapomínejete ani na kvalitní vnější a vnitřní úpravou, tak aby vám gril sloužil i po několika letech, nepodléhal korozi či opotřebení.

Srdcem grilu je vždy rošt. Kvalitní rošt by měl být nerezový a pro maximální výsledek grilování musí zabírat maximální plochu, aby bylo teplo z briket rovnoměrně rozváděno do celého prostoru vámi zvoleného grilu.

Nezapomeňte na náš skrytý tip. Čím více částí se u grilu musí sešroubovat, tím větší je riziko pozdější nepevnosti či poškození.

Pro maximální pohodlí nezapomeňte, že veškeré části se musí snadno čistit – buď jdou lehce odmontovat, nebo jsou přístupné.

Následně je již na vás, zda zvolíte elektrický gril, gril na dřevěné uhlí či plynový gril.

Například elektrický gril se rozehřeje během několika minut, ale je třeba zásuvka v blízkosti, nebo alespoň prodlužovák. Pokud máte prostor na zahradě založit ohniště, pořiďte si pouze kovovou mřížku ( ako tu z trouby). Tu opřete o kameny a grilování může začít! Toužíte po voňavém steaku? Pak sáhněte po grilu na dřevěné uhlí.

A nezapomeňte, hodit se vám může vidlička na maso, grilovací pinzeta nebo pořádný nůž.
Kvalitní grilovací náčiní si hravě pořídíte u nás.

Recepty na gril

Jedna z nerozlučných dvojic na gril je rozhodně kvalitní maso a zelenina. K těžkému masu příloha není třeba a proto je zelenina skvělou volbou. Maso můžete mít prakticky jakékoliv, které máte rádi. Od hovězího na gril po šťavnaté kuřecí. Nejlepší maso na gril je však to nakládané. Maso stačí naložit do marinády 5 hodin před grilováním a garantujeme Vám neodolatelnou chuť!

Pokud chcete zkusit něco nového, nebojte se sáhnout například po domácích burgrech. Prakticky každá zelenina jde dát na gril, ale tato je osvědčená: kukuřice, lilek, paprika, rajčata, cuketa.

Pokud nejíte maso, zkuste si opéct Vaš oblíbený sýr.

DSC_0043

Oblíbené nápoje při grilování

Když už máme obstarané jídlo, tak přeci nemůžeme zůstat na suchu. Muži jistě velmi ocení pivo. Ženy většinou pijí víno, aperol, mojito či jiné dámské drinky. Pokud očekáváte řidiče, nebo děti, jistě oceníte recept na limonádu. Ten najdete ZDE v našem předchozím článku. Prakticky jákýkoliv Váš oblíbený nápoj, můžete podávat ve studené verzi. Ledová káva, ledový čaj, freshe, milkshaky, nebo lahodné limonády.

DSC_0115sklenice s brčkem 1

 

Instagram veselé ženy