Registrovaným zákazníkům nabízíme slevu 2% při nákupu nad 1500,-

Ptačí budky a krmítka pro ptáky - jak je vybrat a kam umístit

V období zimních měsíců a na jaře ocení originální ptačí budky nejeden ptáček. Kdo nestihl pověsit budku už na podzim, má teď na jaře další šanci. Ptačí budky pověšené před zimou si vybírají ptáci, kteří u nás zimují, takže ty už mají své. Ale nevěšte hlavu, pokud plánujete koupit ptačí budky teď, vaši budoucí nájemci budou ti, kteří se vracejí ze zimovišť. Nevíte si rady jakou ptačí budku vybrat a kam ji pověsit? To vše a mnohem více se dozvíte právě dnes.

Potěšte opeřené miláčky vhodně zvolenou ptačí budkou, která zaujme v širokém okolí. Pokud se chcete inspirovat, jaké ptačí budky jsou nabízeny na trhu, nakoukněte ke specialistům zde.

DSC_0314 

Jak vybrat správnou ptačí budku?

Ptačí budka ze dřeva je vzhledem k materiálu, ta nejvhodnější. Aby ptačí budka lépe odolávala povětrnostním podmínkám, je vhodné ji natřít lazurou nebo olejem na přírodní bázi. Jako dostatečná velikost u těch nejmenších budek je rozměr 12 x 12 cm. Budka pro ptáčky by měla být snadno otevíratelná, aby se na podzim mohla vyčistit. Vnitřek by měl být zdrsněný, aby se ptáčkům lépe vylézalo.

Kam umístit ptačí budku?

Nejvhodnější místo pro pověšení je 2 až 8 metrů nad zemí. Platí tedy, že čím větší druh ptáků, tím volte větší výšku. Dále mějte na paměti, že i ptáci potřebují klid, takže byste se měli poohlédnout po klidnějším prostředí. Tudíž se vyhněte místům, kde je hlučné prostředí. Vzhledem k tomu, že opeřencům nevyhovuje polední slunce, nevystavujte budku na výslunní.

Jestli uvažujete o tom, mít na zahradě více budek, počítejte, že vzdálenost mezi nimi by měla být 15-20 metrů. Pokud byste tuto vzdálenost nezachovali, mohlo by se stát, že budka zůstane prázdná. Co se týče vletového otvoru, ten by neměl být zastíněn větvemi a je vhodné ho směrovat tak, aby nebyl ve směru převládajících srážek. Nejvhodnější v našich podmínkách je tedy jižní nebo východní (popř. jihovýchodní). A nezapomeňte na to nejdůležitější. Ptačí budku pevně připevněte, aby Vám ji vítr neodnesl. Lze ji zavěsit pomocí drátu, háčku, latě nebo ji můžete přibít ke kmeni.

Už tedy víme jak vybrat a kam pověsit ptačí budky pro ptáčky, takže teď už jen rychle na náš e-shop, jelikož ptačí budky z naší nabídky nesmí chybět na vaší zahradě.

Instagram veselé ženy